fbpx
 

Hijyen Politikası

Hijyen Politikamız

Alachi Hotel olarak, hizmet ve ürünlerimizi otel misafirlerimize sunarken, çalışanlarımızın, otel misafirlerimizin, anlaşmamız olan üçüncü parti tedarikçilerimizin ve çevremizin sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarını en üst seviyede tutmak için sürekli çalışmaktayız. Misafirlerimizin memnuniyetini her şeyin üzerinde tuttuğumuz otelimizde hedefimiz, en iyi kalitede hizmet vermektir. Bu hedef doğrultusunda aşağıdaki uygulamalar düzenli olarak yapılmaktadır:

 

❖ İşe uygun personel yerleştiriyor, çalışanlarımızın güler yüzlü, bilinçli ve ekip ruhunu benimseyen bireyler olabilmeleri için gerekli mesleki ve hijyen eğitimlerini almalarını sağlıyor ve motivasyon çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

❖ Tüm çalışanlarımızın düzenli olarak sağlık kontrolleri yaptırılmaktadır ve çalışanlarımız iş başında maske ve eldiven kullanmaktadır.

❖ Otel misafirlerimizin resepsiyon alanında geçirecekleri zamanı azaltmak ve sosyal mesafeyi korumak adına ‘online check-in’ ve ‘online tahsilat’ gibi ayrıcalıklar misafirlerimizin kullanımlarına sunulmaktadır.

 

Otelimize giriş yapan misafirlerimizin uzaktan ateş ölçer cihazlarla ateş kontrolü yapılmaktadır.

❖ Otelimizin hijyeninde ve tekstil ürünlerinin temizliğinde kullanılan tüm ürünler, yüksek dezenfeksiyon özellikli ve sles, klor, gdo, paraben, sentetik parfüm ve fosfat içermeyen çevre dostu ürünlerdir.

❖ Tüm ortak kullanım alanlarında alkol bazlı sıvı dezenfektanlar otel misafirlerimizin kullanımına sunulmaktadır.

❖ Tüm odalarımızda alkol bazlı hijyenik mendiller misafirlerimizin kullanımı için bulundurulmaktadır.

❖ Odalarımızda hijyen için 2 ayrı dezenfeksiyon uygulaması yapılmaktadır:


1. Ozon Dezenfeksiyon

Oksidasyon gücü çok yüksek, bilinen en kuvvetli doğal dezenfektan olan ozon ile her oda temizliği sonrasında maksimum hijyen sağlanmaktadır.


2. Nano Gümüş İyon Teknolojili Dezenfeksiyon

Milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen, %100 bitkisel, %100 vegan ve %100 çevre dostu olan, uzun süre etkili antibakteriyel ve antiviral bu dezenfektan ile otelimizin tüm kapalı alanları 15 günde 1 düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Bu uygulamaya ilişkin hijyen sertifikasını görmek için lütfen ön büro ekibimiz ile iletişime geçiniz.

❖ Tüm gıda güvenliği zinciri boyunca, hammaddelerin tedariğinden misafirlerimize sunumuna kadar, hijyen kurallarına uyarak sağlıklı ve lezzetli yiyecekler sunuyoruz.

❖ Kahvaltı servis alanımızda oturma grupları %50 azaltılmıştır ve aralarında mesafeler arttırılmıştır. Kahvaltımız serpe kahvaltı olup arzu edildiği takdirde odaya servis yapılabilmektedir.