fbpx
 

Alachi

uthentic

ife

dorable

hi

appiness

mportant

Alaçatı’nın tarihi köyünde, çam ağaçlarının arasından ansızın beliriveren begonvil ve yaseminlerle bezeli daracık sokaklarında; tek kelimeyle zaman kavramının olmadığı bir yerde konumlanan Alachi otelimiz, zamanında kadim bir Rum eviydi. Geçmişten izler taşıyan bu tarihi evin yeni sahipleri (Embriyolog Handan Şendağ ve eşi Prof. Dr. Fatih Şendağ) olarak hayalimizdeki chi ruhunu yaşatan, her yönüyle fark yaratmayı amaçlayan bir otel, 3 yıl süren emeklerimiz sonucunda gerçeğe dönüştü.

alachi-hotel-alacati

Alachi evsahipleri

Eski ve yeninin sentezlenerek Alaçatı ruhunun yansıtıldığı, içinde yaşam enerjisini (chi) barındıran, her gelenin yeniden doğmuş gibi hissedeceği eşsiz bir mekan yaratmayı amaçladık. Alachi, namı değer Alaçatı ve chi felsefesinin en güzel vücut bulmuş hali… Geçmişin izlerini bir bir sürebileceğiniz, her birinin anlatacak sayısız hikayesi olan antika ve vintage ürünlerle donatılan odalarımız, siz değerli ziyaretçilerimizi zamanda yolculuğa çıkarmayı vadediyor.

Chi felsefesi üzerine kurulan ve bu doğrultuda her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandığı otelimizde konaklayarak içinizdeki yaşam enerjisini yeniden keşfedebilir, Urlachi çiftliğimizden gelen doğal ve organik besinlerle sağlıklı yaşamın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Doğanın seslerine kulak vererek güne mutlu başlayabilir, kartpostalları aratmayan gün doğumu manzarasını seyre daldıktan sonra Urlachi çiftliğimizden gelen doğal ürünlerle donatılmış mükellef bir kahvaltıyla güne zinde bir başlangıç yapabilirsiniz. Sonrasında Alachi’den dışarı adımınızı atar atmaz buram buram tarih kokan sokakların büyüsüne kapılıp, kültürel ve tarihi keşif yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Hırçın ama bir o kadar da içinizdeki bahar kıpırtısını harekete geçirecek olan Alaçatı rüzgarında sörf yapabilir, mavinin bin bir tonuna şahit olabileceğiniz berrak sularında açılabilir, rüzgar ve dalgaların köpük dansına şahit olabilir ve gün boyunca altın sarısı kumsallarında güneşlenerek paha biçilemez bir deneyim yaşayabilirsiniz. Güneş batmaya yakın üzerinizdeki yorgunluğu ise bilhassa ehlikeyiflerin müptelası olacağı Alachi bahçesinde beş çayınızı yudumlayarak atabilirsiniz.

Hava kararmaya başlayınca da renkten renge giren, enfes tonlarıyla geceye zenginlik katan Alaçatı sokaklarını turlayabilir, otelimizden sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde olan birbirinden şık ve otantik restoranlarda lezzeti tescilli Ege mutfağını deneyimleyebileceğiniz gibi cesur lezzetler de tadabilir ve gece boyunca eğlenceli etkinliklere katılarak Alaçatı ruhunu tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin asla unutamayacağınız bir konaklama deneyimi sunan Alachi ile sizleri yaşam enerjinizi yeniden keşfetmeye davet ediyoruz.

“Alaçatı’da görüşmek üzere…”

Tanıtım Filmimiz

Yaz aylarında çiçeklerle süslenmiş bahçemizde yazın keyfini çıkarabilir,

kış aylarında ise şömine başında sevdiklerinizle sohbet ederek içinizi ısıtan ateş eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

“Chi felsefesi ile yaşamı yeniden keşfedin.”