fbpx
 

Neden Alachi?

uthentic

ife

dorable

hi

appiness

mportant

Feng Shui felsefesine göre dekore edilen otelimiz, adını 3500 yıllık geleneksel Çin kültüründe “canlının yaşam enerjisi” anlamına gelen chi’den (qi veya ch’i) alıyor. Her bir detayın bu doğrultuda düşünülüp hayata geçirildiği Alachi otelimizde yaşayacağınız deneyim süresince Feng Shui’nin temel kurallarının Alaçatı ruhuyla nasıl bir bütünlük yakaladığını gözlemleyebileceksiniz..

Aslında rüzgar olarak hissettiğimiz, temelde havanın (feng) hareketi olan bu durum, bulunduğu her yere hayat veren su (shui) ile buluştuğunda ortaya çıkan şey, cennetin simülasyonunu yapsalar başrolü kapabilecek potansiyelde olan Alaçatı’dan başka bir yer değil.

Dünyada eşi benzeri görülmemiş, insana hayat enerjisi veren, şehir hayatının koşuşturmacasında gözden kaçırdığımız detayları yeniden görmemizi sağlayan ve küçük şeylerden mutlu olmanın aslında ne kadar güzel bir şey olduğunu tekrar hatırlatan Alaçatı’ya yakışır, Feng Shui felsefesini rehber almış Alachi otelimiz, sıra dışı konsepti ile içinizdeki yaşam enerjisini yeniden keşfetmeye kararlı! Sağlıklı, huzur dolu ve mutlu bir yaşam sürdürmek için tek yapmanız gereken, içinizdeki chi enerjisini kaybetmemek…

“Alaçatı’da görüşmek üzere…”